O MNIE

    Jogę praktykuję od 2003 roku. Już od pierwszej praktyki wiedziałam że odnalazłam swoją drogę. Skończyłam  3-letni kurs nauczycielski. Przez pierwsze 4 lata praktykowałam jogę Iyengara, która dała mi solidne podstawy. Posiadam stopień nauczycielski Introductory II. W 2007 roku pojawiła się w moim życiu Ashtanga joga. Z jej pomocą pozbyłam się licznych kontuzji oraz zmieniłam podejście do praktyki, otwierając się na nowe możliwości.
    Moja praktyka na przestrzeni tych wielu lat zmieniała się i ewoluowała wraz z moim osobistym rozwojem. Przez długie lata eksplorowałam fizyczny aspekt jogi, uwielbiałam brać udział w wielogodzinnych warsztatach, ćwiczyłam intensywnie kładąc nacisk na poznanie anatomii pozycji jogi. Z czasem fizyczność przestała mi już wystarczać i pojawiła się wręcz konieczność zajrzenia w głąb siebie. Potrzeba wyciszenia i poznania siebie stała się silniejsza niż potrzeba rozwijania i doskonalenia kolejnych asan i w ten sposób szeroko pojęta joga stała się moją praktyką samopoznania. 

Dziś praktykuję oraz uczę intuicyjnie, co oznacza, że nie wymyślam sekwencji z głowy, tylko czuję swoje ciało i ruszam się tak, jak ono w danym momencie chce mnie prowadzić. W podobny sposób uczę. Wsłuchuję się w potrzeby uczestników i prowadzę lekcje zgodnie z tym, co jest najbardziej potrzebne w danej grupie.
   Dziś uczę Vinyasa jogi. Jest to bardziej dynamiczna forma praktyki, która w doskonały sposób łączy ruch z oddechem, oraz daje dużo swobody i ułatwia dostosowanie praktyki do swoich obecnych możliwości. Dla mnie vinyasa jest bardzo intuicyjna, daje dużo swobody i jeszcze więcej przyjemności :) 

 

Zapraszam Was do wspólnej praktyki 

joga Trójmiasto

ASIA YOGA

yoga Gdynia Yoga Trójmiasto